Vestuvių dienos eiga




Vestuvių plano sudarymas

Šiandieninėje mūsų visuomenėje tampa populiaru turėti planus įvairiems gyvenimo etapams ar įvykiams. Vieni susikuria trumpalaikius planus ko norėtų pasiekti per ateinančius metus, kiti išsikelia sau užduotį aiškiai apibrėždami penkmečio planą. Jį populiaru pasirašyti net nėščiosioms! Taigi, ir kiekvieni jaunieji turėtų apsirašyti savo vestuvių planą, o tai yra vienas atsakingiausių darbų savarankiškai planuojantiems vestuves, nes tinkamai sudėliota vestuvių dienos eiga ir visa vestuvių programa beveik garantuoja sklandžią dieną be jokių netikėtumų.

Pirmiausia, pradedant pildyti vestuvių planą, reikia patiems rasti atsakymus į šiuos klausimus:

  • kokių vestuvių norėtumėte ir kokias galėtumėte sau leisti?

Koks galimas vestuvių biudžetas? Atsakius į šį klausimą galima leisti sau svajoti kokių vis tik vestuvių labiausiai norėtumėte, kaip, kur jas įsivaizduojate, kokie žmonės turėtų Jus supti. Pasvajokite ir būtinai pasižymėkite visas detales, nes tik taip galėsite susikurti savo svajonių šventę!

  • kokią santuokos ceremoniją įsivaizduojate: bažnyčioje, santuokų rūmuose ar išvažiuojamoji ceremonija gamtoje?

Kai turėsite apgalvoję ir biudžetą, ir pradinę viziją, bus lengviau sudėlioti ir galimybes bei esminius vestuvių dienos eigos punktus, kurių pats svarbiausias ir labiausiai įprasminantis visos dienos esmę – kur vyks santuokos ceremonijos. Jei nuspręsite apsilankyti santuokų rūmuose, nepamirškite pasidomėti laiko užimtumu Jūsų miesto metrikacijos skyriuje pasirinktą vestuvių datą, kad būtumėte tikri, jog tikrai turėsite tokią galimybę. Nusprendę apsiriboti tik santuokos palaiminimu bažnyčioje, turėtų apsilankyti savo parapijos ar kitoje, Jūsų labiausiai lankomoje bažnyčioje, ir sutarti su kunigu dėl Santuokos Sakramento suteikimo Jūsų pageidaujamą dieną. Primename, jog nuo 2012 m. birželio 1 d. Įsigaliojo supaprastinta tvarka, pagal kurią registruojant santuoką bažnyčioje, nereikės civilinės metrikacijos skyriaus informuoti apie įvykusią santuoką, nes apie tai praneša bažnyčios atstovai. Po pavardės keitimo, galėsite ramiai keliauti užsisakyti naujo paso su bažnyčios išduotu Santuokos liudijimu. Nuo 2009 m. jaunavedžiai gali džiaugtis ir dar vienu gražiu jų šventės akcentu – išvažiuojamąja santuoka, kurios metu amžiną meilę prisieksite ne įprastuose ir jau pabodusiuose santuokų rūmuose, o turėsite galimybę tai padaryti Jūsų pasirinktoje (ir metrikacijos skyrių patvirtintoje) vietoje. Norėtumėm akcentuoti, kad santuokos registravimas vykdomas pagal vieno iš Jūsų registracijos vietą (miestą, rajoną), t.y. jei pageidausite susituokti ant kokio gražaus kalno, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai, įsitikinkite kuriam miestui ar rajonui priklauso ta vieta (ir ar bent vienas iš Jūsų yra registruotas tame regione), nes atitinkamai pagal tai civilinės metrikacijos skyriaus atstovai ir gali vykti savo skyriaus ribose.

  • Tradicijų išlaikymas vestuvėse.

Pasitarę su tėvais (ar patys padarę šį sprendimą), apsispręskite kurias tradicijas ar bent jų elementus norėsite išsaugoti. Pavyzdžiui, ar Jums ir Jūsų tėvams bus svarbus išlydėjimas iš namų ir palaiminimas (o vėliau ir sutikimas)? Kokiu būdu, kur ir kaip norėtumėte vienas kitą išvysti pirmą kartą (dažna nuotaka ar jaunikis nori savo antrąją pusę sutikti prie altoriaus), o gal priešingai, norite pabusti kartu ir vienas kitam padėt susiruošti šventei? Visi šie elementai apsprendžia vestuvių dienos eigą ir reikalingus laikus. Jei rinksitės tradicinius išlydėjimus iš namų, nepamirškite įtraukti ir tiksliai apgalvoti laiką, kad spėtumėte suvažinėti ir nevėluodami atvykti į ceremoniją.

  • Ar norėsite porų savo vestuvėse?

Jei į šį klausimą atsakėte TAIP, būtinai susidėliokite planą kokiu būdu, kada ir kur rinksis pabroliai ir pamergės, kaip jiems bus perduotos reikalingos gėlės ir supažindinami (jei yra nepažįstamų) tarpusavy, kad pabroliukai nepamestų mergaičių… Kur renkasi pamergės ir pabroliai? Jei vestuvės tradicinės su išlydėjimu iš namų, tuomet pasikvieskite juos į namus. Pabrolius į jaunikio, pamerges į jaunosios. Net ir nepriklausomai nuo to, vis tik ar bus tėvų palaiminimas, ar dviese ruošitės savo didžiajai kelionei, galite paprašyti porų atvykti tiesiai į bažnyčią ar santuokų rūmus (ar kur kitur nuspręstumėte…) ir Jus sutikti ten.

  • Kokio šventinio vakaro norite?

Neatsižvelgiant į vestuvių prabangumą ar kuklumą, tiksliai apgalvokite kur, kaip ir kiek norite švęsti. Pagal tai galėsite susidėlioti planuojamą laiką, kad po ceremonijos (jei ji ne šventės vietoje) dar spėtumėte pasidaryti šventinę fotosesiją, linksmai praleistumėte laiką ir galų gale turėtumėte tą saldžią akimirką pasveikinti vienas kitą ištarus prasmingus priesaikos žodžius.

  • Laikas nuo vestuvių ceremonijos iki vakarinio pokylio

Ką veikti po vestuvių ceremonijos? Švęsti ir būti laimingiems, nes tas faktas, kurio taip laukėte – jau įvyko, belieka apgalvoti Jums mieliausias pramogas ką norėtumėte nuveikti fotosesijos metu iki vakarinio pokylio. Siūlytumėm rimtai apgalvoti ir klausimą ką tuo metu veiks svečiai. Juk suprantate, kad iš toli atvykę Jūsų pasveikinti į pačią ceremoniją, svečiai turėtų būti deramai užimti, laukdami vakarinės dalies. Priešingu atveju, pasirūpinkite, kad laikas nuo pirmos šventės dalies iki kitos būtų maksimaliai trumpas ir nereikėtų jaustis nepatogiai nei jiems, nei Jums.

Tai tik dalis svarbiausių klausimų, į kuriuos dar teks Jums atsakyti, tačiau šie elementai tinkamai surikiuoti duos aiškų vestuvių planą, kad žinotumėte kokia linkme judėti. Taip kaip jaunieji visi nuostabiai skirtingi, dar tobuliau skirtingi jų norai, išskyrus vieną, kad būtų linksmos, jaukios, gražios ir originalios vestuvės. To Jums ir linkime! Jei vis tik šių patarimų neužteko, susitikime vestuvių konsultacijai ir išbaikime Jūsų vestuvių programą!

Susijusios temos:

Vestuvių idėjosIšvykstamoji ceremonijaVestuvės namuoseVestuvių spalvos, Vestuvių temos